Sprawdź naszą ofertę drukarek i rozwiązań dla Służby Zdrowia.

Produkty Zebra to najlepszy wybór!

Drukarki w Służbie Zdrowia

Dla Służby zdrowia rozwiązania do druku firmy Zebra®

Podstawy prawne

Obowiązek znakowania pacjentów oraz personelu.

Materiały eksploatacyjne w służbie zdrowia

Od opasek identyfikacyjnych do zaawansowanych etykiet.

Jesteś zainteresowany?

Zostaw nam swoje dane a skontaktujemy się z Tobą!

(*):

Case Studies

Departament Ochrony Zdrowia w Walencji, Hiszpania

Drukarki i opaski na rękę Zebra® przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów i automatyzacji procesu identyfikacji

W miarę rozwoju nauki i technologii jednym z największych wyzwań staje się ograniczenie do minimum błędów popełnianych w szpitalach. Z chwilą przyjęcia pacjenta do szpitala zaczynają się liczne procesy i interakcja na różnych poziomach z personelem szpitala (od sanitariuszy, pielęgniarek i lekarzy po pracowników administracyjnych i laboratoryjnych) i wszystko to zwiększa ryzyko błędów. Dlatego automatyczna identyfikacja pacjentów staje się bardzo ważna w szpitalach, ponieważ skutecznie redukuje błędy praktycznie do zera.
W kwietniu 2007 r. Departament Ochrony Zdrowia w Autonomicznym Regionie Walencji (Conselleria de Sanitat de la Comunidad Valenciana) skorzystał z tej zaawansowanej technologii i ogłosił przetarg na wdrożenie nowego systemu automatycznej identyfikacji pacjentów w ciągu 3 lat. To nowe rozwiązanie obejmuje opaski na rękę, na których bezpośrednio można drukować tekst lub kody kreskowe. System ten wprowadzono już w 28 szpitalach.
 Great Ormond Street

Cel

Szpitale w Walencji, obsługujące około 5 milionów mieszkańców, przyjmują średnio 7500 pacjentów dziennie i posiadają około 15.000 łóżek. Ważnym elementem ich pracy jest oznaczanie badań, kartotek i leków, a wprowadzenie systemu automatycznej identyfikacji pomoże zminimalizować ryzyko błędów. W poprzednim systemie używano ręcznie wypisywanych opasek identyfikacyjnych dla pacjentów, co powodowało błędy wynikające z nieporozumień i mylnego zapisu lub odczytu.



Rozwiązanie

Departament Ochrony Zdrowia w Walencji wybrał rozwiązanie obejmujące drukarki i opaski identyfikacyjne na rękę Zebra Technologies i postanowił wdrożyą ten nowy system w 28 szpitalach w regionie. Integrator systemów zaangażowany do realizacji projektu nie tylko zaoferował kompletne rozwiązanie, ale podjął się także zainstalowania drukarek szybko i sprawnie.

Wartośą tego projektu wynosi 1,3 mln €, a realizacja ma trwaą 3 lata. W tym okresie zostanie dostarczonych 9 milionów opasek na rękę (3 miliony rocznie), z czego 8,7 miliona będzie w rozmiarze dla dorosłych, a 300.000 w rozmiarach dla dzieci.

Oprócz dostawy 140 drukarek firma Zebra Technologies będzie zapewniać tym szpitalom obsługę konserwacyjną przez cały okres realizacji projektu, co obejmie także wszelkie kwestie serwisowe.

Aby jeszcze bardziej udoskonalić proces drukowania opasek na rękę, konieczne było stworzenie określonego oprogramowania. Zajął się tym jeden z głównych partnerów handlowych firmy Zebra w Hiszpanii.

Cały proces drukowania opasek jest bardzo prosty i efektywny. Każdy szpital ma cztery drukarki oraz dodatkowo jedną zapasową – dwie z nich (po jednej do każdego rozmiaru opasek: dla dorosłych i dla dzieci) znajdują się w ogólnej izbie przyjęć, a dwie pozostałe w izbie przyjęć oddziału ratunkowego, gdzie drukowana jest największa liczba opasek.

W chwili przyjęcia pacjenta do szpitala natychmiast drukowana jest dla niego opaska na rąkę, którą zakłada mu sią, gdy pacjent przechodzi na swoją salę lub do innego obszaru szpitala w celu dalszych badań. Dzięki tej procedurze każdy pracownik szpitala, któremu potrzebne są informacje o pacjencie, ma natychmiastowy dostęp do prawidłowych danych – wystarczy aby je odczytał lub zeskanował kod kreskowy na opasce na nadgarstku pacjenta.

Korzyści

Pierwsze efekty tego projektu spotkały się natychmiast z pozytywnym odzewem. Pracownicy szpitali w Walencji stwierdzili, że

„…nowe opaski na
rękę zawierają wszystkie potrzebne nam informacje o każdym pacjencie i
podają je przejrzyście i bez błędów”.

Jeszcze większe znaczenie ma to, że nowe opaski na rękę dla pacjentów, jako element systemu automatycznej identyfikacji, z kodami kreskowymi i/lub z tekstem, zapewniają informacje potrzebne do zapobiegania błędom medycznym. Dzięki nim każdy członek personelu szpitala ma natychmiastowy dostąp do prawidłowych i szczegółowych danych o każdym pacjencie.

„Ta zaleta nie tylko zwiększa efektywność piąciu podstawowych zasad
podawania leków w szpitalach i zapewnia zgodność z normami UE, ale
ponadto chroni prywatność pacjentów i gwarantuje wiarygodność danych” 
– dodał David Parras, dyrektor ds. rozwoju sprzedaży na Hiszpanią i Portugalię w Zebra Technologies.

„Dziąki systemowi automatycznej identyfikacji osiągnęliśmy wprost
nadzwyczajną poprawę bezpieczeństwa pacjentów i wiarygodności danych”
– podsumował dyrektor Parras –
„…poziom błędów jest praktycznie zerowy”.

Prague

VFN (Ogólny Szpital Uniwersytecki) w Pradze jest jedną z największych instytucji medycznych, zapewniającą specjalistyczną opiekę w Pradze, w regionie Czech Środkowych, a w niektórych przypadkach także w całej Republice Czeskiej. Do szpitala przyjmowanych jest co roku 60.000 pacjentów, ponad 2,5 mln pacjentów odbywa wizyty oraz wykonywanych jest ponad 6 mln analiz laboratoryjnych. VFN zatrudnia 5500 pracowników..
Studium przypadku, Ogólny Szpital Uniwersytecki w Pradze, Czechy.

Great Ormond Street

Szpital dziecięcy Great Ormond Street w Wielkiej Brytanii zastosował rozwiązanie do drukowania opasek na rękę, aby spełnić wymagania dyrektywy Brytyjskiej Agencji ds. Bezpieczeństwa Pacjentów (NPSA) dotyczącej właściwej identyfikacji pacjentów. Po wnikliwych testach i pozytywnej ocenie szpital ostatecznie wybrał drukarkę opasek na rękę Zebra® HC100™ z wyjątkowym systemem wymiany wkładów z nośnikami oraz czytniki dwuwymiarowych kodów kreskowych innego producenta wykonane ze specjalnych tworzyw sztucznych do użytku w służbie zdrowia.
Studium przypadku, Szpital Great Ormond Street. Great Britain

avignon

Według nowych francuskich przepisów dotyczących laboratoriów biologii medycznej (NF EN ISO 15189) do 2016 r. szpitale i laboratoria biologiczne będą musiały skomputeryzować swoje systemy wystawiania zleceń na badania w celu wyeliminowania praktyki ponownego wystawiania zleceń. Ostatecznym celem jest ograniczenie błędów, ochrona poufności oraz zwiększenie bezpieczeństwa informacji związanego z procedurami pobierania próbek biologicznych.
Studium przypadku, Centrum Szpitalne w Awinionie

karolinska

Karolinska Universitetssjukhuset jest jednym z największych szpitali w Europie. Szpital pragnął uprościć i usprawnić procesy badania krwi, osocza i tkanek. Szpital posiada 1600 łóżek i codziennie wykonuje ponad 250 procedur medycznych oraz zapewnia opiekę ponad 3800 pacjentom. Oprócz tego codziennie przeprowadza się analizę co najmniej 10.000 probówek z wielu oddziałów. Jak w każdym szpitalu, niezbędna jest pełna kontrola nad wszystkimi badaniami wykonywanymi przez personel. Szpitalowi zależało na tym, aby jak najbardziej zwiększyć efektywność badań krwi, osocza i tkanek wykonywanych w różnych laboratoriach szpitala, wyeliminować ryzyko błędów oraz zapewnić większe bezpieczeństwo pacjentom.
Studium przypadku, Szpital Karolinska, Szwecja.