Logistyka. Studium przypadku.

Case Studies

Heineken

Hiszpański oddział HEINEKENA wybiera ZEBRA do drukowania faktur i kwitów.

Porsche

Centrum dystrybucji części Porsche Parts Distribution Centre (PDC) organizuje dystrybucję części, wykorzystując rozwiązanie ...

Shoe Zone

Nie wymagająca obsługi ręcznej technologia skanowania przyczynia się do podwojenia wydajności dużej brytyjskiej sieci sklepów...

Westbahn

Mobilna rewolucja w sprzedaży biletów kolejowych w pociągach: Apple iPod Touch® i Zebra® QL 220 Plus™

Case Studies
 • Heineken
 • Porsche
 • Shoe Store
 • Westbann
 • John Lewis

Główne korzyści

 • wysokiej jakości dokumenty dla odbiorców końcowych
 • elastyczność – kierowcy mogą teraz drukować na miejscu u klienta
 • szybkie drukowanie kwitów i faktur na żądanie (co pozwala na eliminację błędów związanych z odręcznym wpisywaniem informacji)
 • automatyczne przetwarzanie informacji z trasy na koniec każdego dnia pracy
 • oszczędność papieru
 • łatwa w użycu drukarka z szybką wymianą papieru

HISZPAŃSKI ODDZIAŁ HEINEKENA WYBIERA DRUKARKI ZEBRA DO DRUKOWANIA FAKTUR I KWITÓW

Oddział firmy Heineken w Hiszpanii, Servicio Integral a Horeca (SIH), wybrał bezprzewodowe drukarki przenośne Zebra® do drukowania kwitów i faktur z wykorzystaniem przenośnych terminali podczas dostaw realizowanych przez dystrybutorów firmy. Celem inwestycji jest usprawnienie procesów i podniesienie jakości dokumentów oraz oszczędnośczasu i zmniejszenie kosztów. SIH obejmuje 14 firm dzia aj cych w 22 lokalizacjach, obługuje 300 tras dystrybucji i zatrudnia 400 pracowników.

Problem

Dawniej kierowcy używali wypisywanych odręcznie formularzy lub gotowych druków odbijanych przez kalkę, przez co tworzenie nowych dokumentów było utrudnione i powolne. Prowadziło to do wielu skarg związanych z błędami lub trudnościami w odczytaniu dokumentów.

Cele

Głównym celem projektu było przyspieszenie procesu dystrybucji i umożliwienie dystrybutorom wprowadzania poprawek w zamówieniach w czasie dostaw, co pozwalałoby na eliminację błdów w tworzonej dokumentacji i w końcowym procesie wystawiania faktur. Ponadto firmie SIH zależało na zwiększeniu jakości pokwitowań i faktur drukowanych na drukarkach przenośnych oraz ograniczeniu kosztów nadmiernego zużycia papieru.

Rozwiązanie

System wykorzystujący bezprzewodowe drukarki przenośne Zebra QL 420TM i RW 420TM oraz terminale MC9060 firmy Symbol umożliwia teraz poprawianie zamówień w czasie dostawy. Możliwe jest wprowadzanie zmian i drukowanie na żądanie bez marnowania papieru. W wyniku wprowadzenia tego nowego procesu dystrybutor ma teraz udokumentowaną całą pracę wykonaną w terenie w ciągu dnia. Jest to możliwe dzięki przesyłaniu danych do centralnego systemu przez terminale firmy Symbol.

case study koleje

Czołowy brytyjski detalista wprowadza przenośne drukarki Zebra® w celu usprawnienia efektywności łancucha dostaw

 ?action=z_c_Porshe

Centrum dystrybucji części Porsche Parts Distribution Centre (PDC) organizuje dystrybucję części, wykorzystując rozwiązanie do drukowania kodów kreskowych Zebra® 220XiIIIPlus™.

case study Shoe-Zone

Nie wymagająca obsługi ręcznej technologia skanowania przyczynia się do podwojenia wydajności dużej brytyjskiej sieci sklepów obuwniczych Shoe Zone. Magazyn firmy pakuje i wysyła tygodniowo 1.000.000 par butów do 400 sklepów obuwniczych Shoe Zone w Wielkiej Brytanii i Republice Irlandii.

case study koleje

Mobilna rewolucja w sprzedaży biletów kolejowych w pociągach: Apple iPod Touch® i Zebra® QL 220 Plus™