Logistyka. Studium przypadku.

Case Studies

Heineken

Hiszpański oddział HEINEKENA wybiera ZEBRA do drukowania faktur i kwitów.

Porsche

Centrum dystrybucji części Porsche Parts Distribution Centre (PDC) organizuje dystrybucję części, wykorzystując rozwiązanie ...

Shoe Zone

Nie wymagająca obsługi ręcznej technologia skanowania przyczynia się do podwojenia wydajności dużej brytyjskiej sieci sklepów...

Westbahn

Mobilna rewolucja w sprzedaży biletów kolejowych w pociągach: Apple iPod Touch® i Zebra® QL 220 Plus™

Case Studies
  • Heineken
  • Porsche
  • Shoe Store
  • Westbann
  • John Lewis

Każda część we właściwym miejscu i czasie

Centrum dystrybucji części Porsche Parts Distribution Centre (PDC) organizuje dystrybucję części, wykorzystując rozwiązanie do drukowania kodów kreskowych Zebra® 220XiIIIPlus™.

W niezwykle konkurencyjnej branży samochodowej dystrybucja części i rynek części zamiennych grają dużą rolę w generowaniu dodatkowych przychodów. Kierowcy samochodów Volkswagen, Audi, Seat, Skoda i Porsche w Austrii i Europie Wschodniej często otrzymują części zamienne z centrum dystrybucji części Porsche PDC w Austrii. To międzynarodowe przedsiębiorstwo samochodowe z siedzibą w Salzburgu odpowiada za zaopatrzenie w oryginalne produkty rynku hurtowego i detalicznego w Austrii i Europie Południowo -Wschodniej. Centrum dystrybucji części Porsche Konstruktionen GmbH & Co KG PDC zajmuje się dostawami części zamiennych w Austrii i jedenastu innych krajach w Europie Południowo- Wschodniej oraz zapewnia magazynowanie produktów dla potrzeb tych rynków. Warunkiem niezbędnym dla sukcesu PDC jest płynna logistyka. Centrum wykorzystuje zaawansowane systemy i technologie, wysyłając co miesiąc ok. 600.000 części do austriackich i wschodnioeuropejskich partnerów handlowych, a drukarka 220XiIIIPlus firmy Zebra odgrywa w tym procesie kluczową rolę.

Pełna kontrola dzięki kodom kreskowym.

Wszystkie czci przychodzące i wychodzące — od tarcz hamulcowych powiece zapłonowe — oznaczane są kodem kreskowym. Bez etykiet z kodami kreskowymi zarządzanie systemem dystrybucji na taką skalę było by niemal niemożliwe. Drukowanie tak wielkiej liczby etykiet wymaga o drukarki wysokiej klasy. Z pomocą swojego partnera handlowego w Salzburgu centrum PDC znalazło odpowiednie rozwiązanie oferowane przez Zebra Technologies. Drukarka Zebra 200XiIIIPlus drukuje z szybkością 254 mm na sekund (55 stron DIN A4 na minut ). Oferując rozdzielczość 300 lub 200 dpi i szeroko druku do 216 mm, drukarka ta może zostać dostosowana do wielu różnych wymagań. Ponadto jest bardzo przyjazna dla użytkownika: po podłączeniu do sieci lokalnej drukarka może niezawodnie przechowywać i przetwarza największe zadania wydruku dziki dużej wbudowanej pamięć. Podświetlany wyświetlacz pokazuje status aktualnie przetwarzanego zadania. Wymiana materiałów eksploatacyjnych nie wymaga wsparcia informatycznego. Drukarka może automatycznie zawiadamiać użytkownika, gdy potrzebna jest wymiana kalki barwiącej lub głowic drukarki, a elementy te wymienia się szybko i łatwo. Dla Porsche duża szybkość druku i funkcje przyjazne dla użytkownika należą do najważniejszych cech tych drukarek Zebra.

Sprawna obsługa towarów przychodzących i wychodzących.

Centrum PDC postanowiło przejść na drukarki Zebra 12 lat temu. Obecnie w PDC działa już trzecia generacja tej drukarki – i jest to nadal ważny element przyczyniający się do płynnego funkcjonowania procesów logistycznych w firmie. Drukarki otrzymują informacje do wydrukowania z systemu zarządzania towarami przez sieć LAN. Trzynastocyfrowy numer kodu kreskowego kontroluje przepływ towarów. Części można zidentyfikować w każdej chwili –podczas zamawiania, przygotowywania lub realizacji dostawy. Drukarki Zebra drukuj samoprzylepne etykiety, które pracownicy PDC nalepiają bezpośrednio na opakowanie części. Centrum PDC skonfigurowało te drukarki w taki sposób, że inne istotne informacje dotyczące zamówienia i dostawy także mogą zostać umieszczone na etykietach. Obraz do wydrukowania może być zaprojektowany za pomocą intuicyjnego oprogramowania wymagającego minimalnego programowania.

case study koleje

Czołowy brytyjski detalista wprowadza przenośne drukarki Zebra® w celu usprawnienia efektywności łancucha dostaw

Hiszpański oddział HEINEKENA wybiera ZEBRA do drukowania faktur i kwitów

case study Shoe-Zone

Nie wymagająca obsługi ręcznej technologia skanowania przyczynia się do podwojenia wydajności dużej brytyjskiej sieci sklepów obuwniczych Shoe Zone. Magazyn firmy pakuje i wysyła tygodniowo 1.000.000 par butów do 400 sklepów obuwniczych Shoe Zone w Wielkiej Brytanii i Republice Irlandii.

case study koleje

Mobilna rewolucja w sprzedaży biletów kolejowych w pociągach: Apple iPod Touch® i Zebra® QL 220 Plus™