Sprawdź naszą ofertę drukarek i rozwiązań w handlu detalicznym.

Produkty Zebra to najlepszy wybór!

Printers in retail

Drukarki w sprzedaży detalicznej

Savvy retailers rely on Zebra’s thermal printers and supplies to help reduce operating and labor costs and build customer loyalty.

Case Study

Case Study

How other business benefits from Zebra® technology.

Is There a Zebra in Your Life?

Software

Wysoka-wydajność oprogramowania

Whether you are a small business or a large enterprise, Zebra’s CardStudio software makes designing and printing professional-looking cards easy.

Jesteś zainteresowany?

Zostaw nam swoje dane a skontaktujemy się z Tobą!

(*):

Przeceny
Oznakowanie zgodności
Etykietowanie informacji
Drukarki kart
Zarządzanie zapasami

Zebra® Printers


Optymalne zastosowania:

Produkcja

 • Etykiety wysyłkowe i odbiorcze
 • Kompletowanie i pakowanie (zarządzanie zapasami, produkcja w toku, śledzenie części)
 • Zarządzanie aktywami
 • Etykiety na półki / pojemniki / kartony / palety (kwity kompletacyjne)

Transport i logistyka

 • Etykiety na potrzeby wysyłania, przyjmowania i przeładunku towarów
 • Kompletowanie i pakowanie
 • Terminale przeładunkowe (zarządzanie aktywami / flotą, kwity kompletacyjne, kwity przesyłkowe / logistyczne)

Handel detaliczny

 • Centra dystrybucji (jak w transporcie i logistyce)
 • Etykiety na półki sklepowe, przeceny

Specyfikacja techniczna

High-Performance Software for High-performance Hardware

Drukarka przenośna Zebra® QLn420™

Seria QLn™ firmy Zebra®

Popularna rodzina przenośnych termicznych drukarek etykiet QL™ firmy Zebra zyskała rzeszę bardzo zadowolonych użytkowników dzięki takim cechom jak jej sprawdzona wytrzymałość i odporność na upadki, przyjazne dla użytkownika funkcje podnoszące wydajność oraz łatwa integracja. Jako trzecia generacja drukarek QL Zebry, seria QLn™ rozwija te zalety platformy QL do n-tej potęgi.

Nowa płynna, jednoczęściowa konstrukcja w połączeniu z powłoką z tworzywa sztucznego zapewnia jeszcze większą wytrzymałość drukarki. Drukarka QLn zwiększa wydajność pracy w firmie dzięki takim funkcjom jak większy, wyraźniejszy i łatwiejszy do nawigacji wyświetlacz, szybszy druk o wyższej jakości oraz szereg aktywnych alertów, które zapewniają pracownikom drukarki zawsze zdolne do pracy, a także szeroki wybór wygodnych akcesoriów do ładowania. Dział informatyczny w Twojej firmie przekona się, że drukarki QLn są łatwiejsze do integracji w istniejącym środowisku dzięki takim funkcjom jak druk wielojęzyczny Zebra Global Printing, ulepszona praca w sieci – w tym interfejs bezprzewodowy 802.11n LAN zapewniający bardziej niezawodne i stabilne połączenie oraz szybkie przesyłanie danych – oraz obsługa rozwiązań ZebraLink™.

ŁATWIEJSZE I WYDAJNIEJSZE W UŻYCIU

Liczne ulepszenia zapewniają znaczne korzyści operacyjne w porównaniu z poprzednią generacją drukarek przenośnych z serii QL i QL Plus™.

Łatwiejsze w użyciu

Korzystaj z mniejszych wymagań szkoleniowych i szybszej adaptacji użytkowników. Zwiększ wydajność pracowników i efektywność procesów.

 • Łatwa nawigacja i sterowanie za pomocą przycisków i interfejsu, w tym menu pomocy i komunikaty ostrzegawcze
 • Łatwe przenoszenie i przechowywanie dzięki mniejszym wymiarom drukarki
 • Szybszy druk wyższej jakości przy mniejszym zużyciu energii dzięki nowej technologii Power Smart Print Technology™
 • Wyższa wydajność
 • Szybsze przetwarzanie i przepustowość
 • Zwiększona pamięć, która obsługuje zaawansowane funkcje drukarki i przyszłe ulepszenia firmware oraz przechowuje więcej złożonych czcionek, grafiki i obrazów
 • Nowe, wygodne akcesoria do ładowania zapewniające użytkownikom sprawniejszą pracę i lepszą efektywność operacyjną

Dłuższy czas pracy bez przestojów

 • Druk mobilny pomaga zwiększyć wydajność operacyjną i ograniczyć koszty związane z przerwami w pracy dzięki zapewnieniu ciągłości druku
 • Zabezpiecz użytkowników przed brakiem dostępu do drukarki w trakcie pracy. Drukarka umożliwia aktywne zarządzanie konserwacją, wyświetlając komunikaty ostrzegające o stanie drukarki oraz stanie technicznym i stopniu naładowania inteligentnych baterii, a także wskazówki dotyczące czyszczenia głowicy drukującej
 • Zabezpiecz się przed przerwami w pracy i kosztami niepotrzebnego wysyłania drukarek do serwisowania. Wiele problemów można zdiagnozować i rozwiązać zdalnie (m.in. aktualizacje firmware, zmiany w konfiguracji i dodanie nowych czcionek lub grafiki) przez połączenie ethernetowe

ŁATWIEJSZA KONFIGURACJA, ŁATWIEJSZA INTEGRACJA, ŁATWIEJSZE ZARZĄDZANIE

Nowe funkcje drukarek QLn umożliwiają łatwiejszą i szybszą integrację w istniejącej sieci i środowisku drukarek, w dowolnym miejscu na świecie, bez zmian w oprogramowaniu lub infrastrukturze sieciowej. Drukarki te pomagają oszczędzić czas i koszty związane z pracą działów informatycznych – m.in. dzięki łatwiejszemu zarządzaniu i innym funkcjom.
 • Oprogramowanie narzędziowe Zebra Setup Utility szybko konfiguruje indywidualne drukarki, a ZebraNet™ Bridge Enterprise umożliwia globalne, scentralizowane zarządzanie drukarkami.
 • Oprogramowanie Print Touch™ upraszcza parowanie przez Bluetooth® i otwiera internetowe strony pomocy na urządzeniach z obsługą komunikacji bezprzewodowej NFC (Near Field Communication).
 • ZebraDesigner™ Pro (do projektowania etykiet) i sterowniki ZebraDesigner (dla Windows) sprawnie tworzą zoptymalizowane wydruki, a system druku wielojęzycznego Global Printing Solution Zebry, zgodny ze standardem Unicode™ UTF-16 i oferujący możliwość druku od strony prawej do lewej, pozwala na drukowanie w językach narodowych.
 • Język programowania ZPL™ zapewnia pełną zgodność z wieloma innymi drukarkami Zebra, a programowanie ZBI™ 2.x umożliwia łączenie drukarek bezpośrednio ze starszymi systemami komputerowymi i urządzeniami peryferyjnymi, takimi jak skanery i wagi. Zgodność wsteczna z modelami QL i QL Plus pozwala także na zastąpienie ich drukarką QLn bez zmiany nośników i formatów etykiet. Możliwe jest też stosowanie mieszanych sieci obejmujących urządzenia QL/QL Plus i QLn, co ułatwia obsługa starszego języka programowania CPCL w modelu QLn.
 • Drukarki mogą być integrowane i używane w różnych środowiskach i warunkach fizycznych dzięki wytrzymałej konstrukcji.
 • Drukarki z serii QLn oferują łączność bezprzewodową 802.11a/b/g/n LAN. Zapewnia to bardziej niezawodne i stabilne połączenie, co pozwala na większą przepustowość w środowiskach, gdzie użytkownicy muszą przesyłać większe bloki danych. Rozwiązanie 802.11n Zebry obsługuje dwa pasma (5 GHz i 2,4 GHz) i jest w pełni zgodne ze standardami 802.11a i 802.11b/g – dzięki temu użytkownicy w przedsiębiorstwach mogą teraz łatwo przenieść swoją komunikację do mniej zatłoczonego pasma 5 GHz, korzystając z rozwiązania bezprzewodowego Zebry.
 • Pakiet programistyczny (SDK) Link-OS™ tworzy aplikacje do drukowania dla platform Windows®, Apple®, Android™, WinCE, WinMobile i BlackBerry®. Funkcja wirtualnych drukarek (dostępna w późniejszym terminie) zapewni wbudowaną obsługę języków formatowania niezależnych dostawców.
 • Drukarka QLn420 zapewnia lepszą komunikację z popularnymi terminalami przenośnymi. Terminale te zostały przetestowane z wiodącymi w branży urządzeniami i aplikacjami w celu weryfikacji interoperacyjności i zwiększenia ogólnej optymalizacji w pracy drukarki QLn420 z zatwierdzonymi terminalami. Partnerzy ISV firmy Zebra (niezależni dostawcy oprogramowania) tworzą wiodące w branży aplikacje w celu rozwiązywania problemów napotykanych przez przedsiębiorstwa w ich działalności, a Zebra współpracuje ściśle z partnerami ISV, aby integrować systemy druku i inne funkcje produktów Zebry. Aplikacje zatwierdzone przez Zebrę można znaleźć na stronie zebra.com/validation.
 • Wykorzystaj oprogramowanie Link-OS, aby błyskawicznie konfigurować, monitorować i integrować drukarki Zebra w systemie swojej firmy. Możesz też zdalnie zarządzać określonymi, lokalnymi kwestiami dotyczącymi drukarek i baterii przez przewodową sieć IP za pomocą stacji dokującej z Ethernetem firmy Zebra – utrzymując drukarki dłużej w eksploatacji i ograniczając zwroty z diagnozą „nie wykryto problemu”. Stacja dokująca z Ethernetem umożliwia zdalne zarządzanie całą konfiguracją drukarki, w tym połączeniem szeregowym i Bluetooth (co inaczej nie byłoby możliwe). Menedżer profili ze złączem AirWatch szybko łączy drukarkę z systemem zarządzania urządzeniami AirWatch przez WLAN i Ethernet.
 • Funkcja Mirror automatycznie aktualizuje oprogramowanie firmware i/lub konfigurację drukarek z serwera plików przez interfejs 802.11 lub Ethernet.
 • Drukarki QLn mogą też być zarządzane za pomocą większości popularnych aplikacji do zarządzania niezależnych dostawców oraz zapewniają pełną obsługę protokołu Simple Network Management Protocol (SNMP).

MOBILNE OD A DO Z

OD AKCESORIÓW I MATERIAŁÓW EKSPLOATACYJNYCH PO USŁUGI SERWISOWE ZEBRACARE™

Akcesoria do ładowania baterii litowo-jonowych
Stacja dokująco-ładująca z Ethernetem

Stacja dokująco-ładująca z Ethernetem QLn420 ładuje baterię – to wygodne rozwiązanie zapewnia porządek i nie wymaga wyjmowania baterii z drukarki.

Drukarki QLn można podłączyć do przewodowej sieci Ethernet za pomocą stacji dokującej z Ethernetem QLn, aby pracownicy działu informatycznego lub operacyjnego mogli w łatwy sposób zdalnie zarządzać urządzeniami – zapewniając, aby każda drukarka działała optymalnie i była gotowa do użytku. Stacja dokująca z Ethernetem łączy się w sieciach 10 Mb/s lub 100 Mb/s, korzystając z automatycznego czujnika.

 

Drukarka pozostaje całkowicie funkcjonalna, można więc drukować na drukarce znajdującej się w stacji dokującej. Diody LED stacji wskazują stan zasilania DC i połączenia ethernetowego. Zdalne zarządzanie drukarkami w sieci Ethernet umożliwia:

 • zarządzanie bateriami w celu monitorowania ich stanu technicznego – informacje o stanie „zdrowia” baterii upraszczają scentralizowane zarządzanie zbiorem zapasowych baterii
 • zarządzanie oprogramowaniem fi rmware w celu aktualizacji fi rmware drukarek, co eliminuje potrzebę odwiedzania lokalnych placówek użytkowników przez pracowników działu informatycznego lub wysyłania drukarek do punktu centralnego w celu aktualizacji
 • zarządzanie drukiem w celu aktualizacji szablonów, czcionek i grafi ki, aby drukować nowe formaty etykiet
 • zarządzanie urządzeniami w celu aktualizacji plików procedury uruchamiania (np. confi g.sys), WML (panel sterowania) lub HTML (przeglądarka), aby ulepszyć lub zmienić konfi gurację i zbieranie informacji o stanie
 • zarządzanie siecią w celu aktualizacji kluczy szyfrowania lub plików certyfi katów, aby utrzymać najwyższy poziom bezpieczeństwa
 • rozwiązywanie problemów – diagnozowanie i rozwiązywanie problemów z lokalnymi drukarkami, które inaczej wymagałyby wysłania drukarki do naprawy
 • zarządzanie drukarkami z interfejsem Bluetooth, które zazwyczaj nie były częścią sieci

Adapter AC

Podłącz adapter AC do drukarki QLn i gniazda sieciowego, aby ładować inteligentną baterię znajdującą się w drukarce. Podczas ładowania drukarka może drukować etykiety i wykonywać inne funkcje.

Inteligentna ładowarka

Inteligentna ładowarka całkowicie ładuje jedną oddzielną inteligentną baterię QLn w niespełna cztery godziny. Oprócz wskazania stanu naładowania baterii wskazuje też stan zdrowia baterii, umożliwiając bardziej precyzyjne zarządzanie zbiorem zapasowych baterii. Diody LED wskazują, czy bateria jest w stanie ‚dobrym’, ma ‚zmniejszoną pojemność’, ‚upłynął okres eksploatacji baterii’, czy też jest ‚nieużyteczna’ i należy ją wymienić. Inteligentna ładowarka sprzedawana jest z bazą ładującą i kablem zasilającym w zestawie.

Uchwyty montażowe do wózków widłowych

Uchwyt montażowy RAM do wózków widłowych Kompaktowy uchwyt montażowy z ramieniem RAM i podstawą umożliwia stały montaż w wózku widłowym.

Wzmocniony uchwyt montażowy do wózków widłowych Wzmocniony uchwyt montażowy do wózków widłowych, który został przetestowany pod względem odporności na silne wstrząsy i drgania. Posiada też zasobnik na dużą ilość nośników składanych eliminujący potrzebę częstego ładowania nośnika.

Poczwórna ładowarka baterii

Poczwórna ładowarka baterii służy do jednoczesnego ładowania do czterech inteligentnych baterii QLn w ciągu około trzech godzin. Lampki na ładowarce wskazują, kiedy indywidualne baterie zostały naładowane w 80% oraz kiedy są całkowicie naładowane. Zaznaczamy, że poczwórna ładowarka baterii nie pokazuje stanu zdrowia baterii (w przeciwieństwie do inteligentnej ładowarki). W zestawie zawarta jest ładowarka, zasilacz i kabel zasilający.

Wyjmowana stacja dokująca do wózków widłowych

Pozwalając użytkownikom na umieszczenie stacji dokującej w wózku widłowym lub samochodzie ciężarowym, stacja dokująca z uchwytem montażowym QLn420 do wózków widłowych zapewnia wygodny sposób przechowywania i ładowania drukarki QLn420 podczas jazdy. Operatorzy wózków widłowych mogą teraz drukować etykiety identyfikacyjne na produkty, etykiety na pojemniki i etykiety wysyłkowe w miejscu, gdzie są potrzebne, co przyspiesza pracę. Wydrukowane etykiety z kodem kreskowym mogą być nalepiane podczas przyjmowania dostaw w celu dokumentacji odbioru produktów i ułatwienia ich śledzenia.

Paski do noszenia/pokrowce

Pasek ręczny
Do noszenia drukarki w ręce.

Pasek na ramię
Do noszenia drukarki na ramieniu.

Pokrowiec
Pokrowiec zapewnia dodatkową ochronę w trudnych środowiskach. Znajdując się w pokrowcu, drukarka jest odporna na nanoszoną przez wiatr wodę i pył zgodnie z normą IP54. Pokrowiec ma otwory umożliwiające wymianę nośnika i baterii oraz dostępne są wszystkie złącza. W zestawie pasek na ramię.

Sztywny futerał
Zwiększa odporność drukarki na upadki i chroni ją w szczególnie trudnych środowiskach, np. przed ciągłym działaniem substancji ściernych.