Sprawdź naszą ofertę drukarek i rozwiązań w handlu detalicznym.

Produkty Zebra to najlepszy wybór!

Printers in retail

Drukarki w sprzedaży detalicznej

Savvy retailers rely on Zebra’s thermal printers and supplies to help reduce operating and labor costs and build customer loyalty.

Case Study

Case Study

How other business benefits from Zebra® technology.

Is There a Zebra in Your Life?

Software

Wysoka-wydajność oprogramowania

Whether you are a small business or a large enterprise, Zebra’s CardStudio software makes designing and printing professional-looking cards easy.

Jesteś zainteresowany?

Zostaw nam swoje dane a skontaktujemy się z Tobą!

(*):

Przeceny
Oznakowanie zgodności
Etykietowanie informacji
Drukarki kart
Zarządzanie zapasami

Caprabo, Hiszpania

Pionierski system zarządzania relacjami z klientami

Firma Caprabo powstała 48 lat temu. Jedną z głównych przyczyn nadzwyczajnego wzrostu sprzedaży i rozwoju tego hiszpańskiego detalisty jest firmowy program lojalnościowy. Firma wprowadziła po raz pierwszy program lojalnościowy w 1996 r., oferując klientom swoją pierwszą kartę lojalnościową. Dzięki temu innowacyjnemu projektowi firma Caprabo zyskała wówczas miano pioniera w dziedzinie zarządzania relacjami z klientami. Teraz, ponad dekadę później, firma wciąż realizuje innowacyjne projekty i inicjatywy wyróżniające ją wśród konkurentów w sektorze detalicznym. W 2006 r. sieć Caprabo rozpoczęła nowy program lojalnościowy mający oferować klientom maksymalne oszczędności. W rezultacie poziom wykorzystania kart lojalnościowych przy zakupach w sieci sklepów Caprabo należy do najwyższych. Ponad 80% klientów tego detalisty jest posiadaczami kart, co oznacza ponad dwa miliony aktywnych kart lojalnościowych

Rozwiązanie

  • Instalacja 3000 drukarek stacjonarnych Zebra® LP 2844-Z przy praktycznie wszystkich kasach w supermarketach firmy

LP-TLP 2824 Plus

Leading the way in versatile and affordable desktop printing


“„…bardzo ważna była dla nas także możliwość scentralizowanego zarządzania tym programem (lojalnościowym), dzięki czemu możemy wprowadzać wszelkiego rodzaju zmiany w dowolnym czasie bezpośrednio z naszej centrali. Zmiany te możemy wprowadzać jednocześnie we wszystkich drukarkach Zebra w naszych sklepach.”
Ruban Masip, Dyrektor działu Operations and Systems


Client's Web Adress http://www.caprabo.com


Osobisty program lojalnościowy dla klientów Caprabo - hiszpańskiego detalisty w branży spożywczej.

Caprabo jest jednym z największych detalistów w branży spożywczej w Hiszpanii. W 2007 r. firma osiągnęła obroty ponad 200 mln euro i posiada 569 supermarketów we wszystkich 29 hiszpańskich prowincjach. Caprabo cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców Katalonii, Madrytu, Nawarry i Balearów i jest liderem na tym rynku branżowym. Łączna powierzchnia handlowa firmy wynosi ponad 606.000 metrów kwadratowych, a do tego dochodzi jeszcze 236.000 metrów kwadratowych powierzchni magazynowych w centrach logistycznych. Stąd właśnie produkty Caprabo rozwożone są do wszystkich sklepów sieci.

Druk kuponów dla klientów na żądanie

Najnowszą inicjatywą w programie lojalnościowym Caprabo jest oferowanie klientom kuponów rabatowych. Zamiast wysyłania kuponów pocztą, co może być kosztownym i czasochłonnym procesem, firma chciała mieć możliwość natychmiastowego wydruku kuponów rabatowych na żądanie w chwili dokonywania zakupu przez klientów.

Po zapoznaniu się z różnymi rozwiązaniami do druku dostępnymi na rynku firma Caprabo wybrała stacjonarne drukarki termiczne Zebra LP 2844-Z z automatycznym obcinaczem. Drukarka jest wyposażona w specjalnie zaprojektowany odbiornik wydruków, z którego kasjerka zabiera kupony, aby wręczyć je klientom.

W supermarketach Caprabo zainstalowano łącznie 3000 drukarek stacjonarnych Zebra®, co daje średnio jedną drukarkę na każdą kasę. Drukarki te umożliwiają natychmiastowe dostarczanie klientom wysoce spersonalizowanych wydruków, co z kolei umożliwia promowanie ofert specjalnych i konkretnych produktów.

Jest to na rynku detalicznym nowatorskie podejście. Rozwiązania do druku firmy Zebra oferują proste programowanie i drukowanie, które łatwo zintegrować z istniejącymi systemami. Szeroki wybór opcji projektowania, optymalna jakość druku oraz możliwość drukowania na papierze wysokiej jakości były głównymi kryteriami tego projektu.

Cel

  • Zapewnienie zintegrowanego systemu do drukowania na żądanie kuponów rabatowych dla klientów w ramach działającego już popularnego programu lojalnościowego wiodącej sieci supermarketów w Hiszpanii
Zapewnienie zintegrowanego systemu do drukowania na żądanie kuponów rabatowych dla klientów w ramach działającego już popularnego programu lojalnościowego wiodącej sieci supermarketów w Hiszpanii

Korzyści

  • Dostępny na żądanie druk kuponów rabatowych dla klientów, umożliwiający pełną indywidualizację ofert dla klientów
  • Scentralizowane zarządzanie drukiem kuponów dla klientów w ramach programu lojalnościowego umożliwia jednoczesne wprowadzanie zmian we wszystkich sklepach w dowolnym czasie za pośrednictwem drukarek Zebra