Sprawdź naszą ofertę drukarek i rozwiązań w handlu detalicznym.

Produkty Zebra to najlepszy wybór!

Printers in retail

Drukarki w sprzedaży detalicznej

Savvy retailers rely on Zebra’s thermal printers and supplies to help reduce operating and labor costs and build customer loyalty.

Case Study

Case Study

How other business benefits from Zebra® technology.

Is There a Zebra in Your Life?

Software

Wysoka-wydajność oprogramowania

Whether you are a small business or a large enterprise, Zebra’s CardStudio software makes designing and printing professional-looking cards easy.

Jesteś zainteresowany?

Zostaw nam swoje dane a skontaktujemy się z Tobą!

(*):

Przeceny
Oznakowanie zgodności
Etykietowanie informacji
Drukarki kart
Zarządzanie zapasami

Zebra® Printers


Idealne do takich zastosowań jak:

Handel detaliczny

 • etykiety na półki,
 • etykiety przecenowe,
 • etykiety i przywieszki z ceną,
 • etykiety z terminem przydatności,
 • etykiety transferowe i zwrotne

Służba zdrowia

 • etykiety na próbki przy łóżku pacjenta,
 • etykiety apteczne

Transport i logistyka

 • etykiety wysyłkowe/odbiorcze,
 • etykiety na palety/kartony,
 • etykiety przeładunkowe,
 • etykiety systemów zarządzania magazynem

Specyfikacja techniczna

High-Performance Software for High-performance Hardware

Seria QLn™ firmy Zebra®

Seria QLn™ firmy Zebra® Seria QLn™ firmy Zebra®

Popularna rodzina przenośnych termicznych drukarek etykiet QL™ firmy Zebra zyskała rzeszę bardzo zadowolonych użytkowników dzięki takim cechom jak jej sprawdzona wytrzymałość i odporność na upadki, przyjazne dla użytkownika funkcje podnoszące wydajność oraz łatwa integracja. Jako trzecia generacja drukarek QL Zebry, seria QLn rozwija te zalety platformy QL – zarówno w modelu QLn320™ do druku o szerokości 72 mm, jak i w wersji QLn220™ drukującej w szerokościach do 48 mm.

Nowa płynna, jednoczęściowa konstrukcja i wyświetlacz z hartowanego szkła oraz powłoka z gumowanego tworzywa sztucznego to cechy tej lekkiej drukarki, dzięki którym jest ona jeszcze bardziej wytrzymała.

Drukarka QLn może zwiększyć wydajność pracy użytkownika dzięki takim funkcjom jak większy, wyraźniejszy i łatwiejszy do nawigacji wyświetlacz, szybszy druk o wyższej jakości oraz szereg aktywnych alertów, które zapewniają pracownikom drukarki zawsze zdolne do pracy, a także szeroki wybór wygodnych akcesoriów do ładowania. Dział informatyczny w Twojej firmie przekona się, że drukarki QLn są łatwiejsze do integracji w istniejącym środowisku dzięki takim funkcjom jak druk wielojęzyczny Zebra Global Printing, ulepszona praca w sieci – w tym interfejs bezprzewodowy 802.11n LAN zapewniający bardziej niezawodne i stabilne połączenie i wydajność – oraz obsługa rozwiązań ZebraLink™.

Liczne ulepszenia zapewniają znaczne korzyści operacyjne w porównaniu z poprzednią generacją drukarek przenośnych z serii QL i QL Plus™.

Łatwiejsze w użyciu

Korzystaj z mniejszych wymagań szkoleniowych i szybszej adaptacji użytkowników. Zwiększ wydajność i efektywność.

 • Łatwa nawigacja za pomocą przycisków i interfejsu, m.in. dzięki menu pomocy i komunikatom ostrzegawczym
 • Mniejsza i lżejsza konstrukcja drukarki, łatwa do przenoszenia i przechowywania
 • Szybszy druk wyższej jakości przy mniejszym zużyciu energii dzięki nowej technologii Power Smart Print Technology™
 • Wyższa wydajność
 • Szybsze przetwarzanie i przepustowość
 • Zwiększona pamięć, która obsługuje zaawansowane funkcje drukarki i przyszłe ulepszenia firmware oraz przechowuje bardziej złożone czcionki, grafikę i obrazy
 • Nowe, wygodne akcesoria do ładowania zapewniające użytkownikom lepszą efektywność operacyjną
Dłuższy czas pracy bez przestojów

Zwiększ wydajność operacyjną i ogranicz koszty związane z przerwami w pracy drukarek dzięki mniejszej liczbie przestojów

 • Zabezpiecz użytkowników przed brakiem dostępu do drukarki w trakcie pracy. Drukarka umożliwia aktywne zarządzanie konserwacją, wyświetlając komunikaty ostrzegające o stanie drukarki, stanie ‚zdrowia’ inteligentnych baterii i stopniu ich naładowania oraz wiadomości instruktażowe dotyczące czyszczenia głowicy drukującej.
 • Zabezpiecz się przed przerwami w pracy i kosztami niepotrzebnego wysyłania drukarek do serwisowania. Wiele problemów można zdiagnozować i rozwiązać zdalnie (m.in. aktualizacje firmware, zmiany w konfiguracji i dodanie nowych czcionek lub grafiki) przez połączenie ethernetowe.
 • Zgodność wsteczna z modelami QL i QL Plus pozwala na zastąpienie ich drukarką QLn bez zmiany nośników i formatów etykiet. Umożliwia też stosowanie mieszanych sieci obejmujących urządzenia QL/ QL Plus i QLn, a także oznacza obsługę przez QLn starszego języka programowania CPCL.
 • Wprowadzenie języka programowania ZPL™ upraszcza integrację z drukarkami biurkowymi i stołowymi Zebry.
 • System druku wielojęzycznego Global Printing Solution Zebry zgodny ze standardem Unicode™ UTF-16 i oferujący możliwość druku od strony prawej do lewej pozwala na drukowanie w językach narodowych większości krajów na świecie oraz drukowanie w kilku językach na jednej etykiecie.
 • Drukarki mogą być integrowane i używane w różnych środowiskach i warunkach fizycznych dzięki wytrzymałej konstrukcji.
 • Drukarki z serii QLn oferują łączność bezprzewodową 802.11n LAN. Zapewnia to bardziej niezawodne i stabilne połączenie, co pozwala na większą przepustowość w środowiskach, gdzie użytkownicy muszą przesyłać większe bloki danych. Rozwiązanie 802.11n Zebry obsługuje dwa pasma (5 GHz i 2,4 GHz) i jest w pełni zgodne ze standardami 802.11a i 802.11b/g. Dzięki temu użytkownicy, którzy napotkają zbyt duży ruch w sieci 802.11b/g, mogą teraz łatwo przenieść swoje działania do mniej zatłoczonego pasma 5 GHz, korzystając z rozwiązania łączności bezprzewodowej Zebry. Rozwiązanie 802.11n Zebry obsługuje kanały o szerokości 20 MHz i 40 MHz, zapewniając lepszą przepustowość (w przeciwieństwie do innych dostępnych na rynku rozwiązań, obsługujących tylko kanały o szerokości 20 MHz).
 • Możesz szybko konfigurować, monitorować i kontrolować drukarki Zebra w swojej sieci – maksymalizując przez to czas pracy, aby jak najlepiej wykorzystać swoją inwestycję – za pomocą narzędzi ZebraLink, takich jak oprogramowanie Zebra Setup Utility (do instalacji jednej drukarki), ZebraNet™ Bridge Enterprise (do globalnego scentralizowanego zarządzania drukarkami), sterowniki ZebraDesigner™ (do druku opartego na platformie Windows®), ZebraDesigner Pro (do projektowania etykiet), wieloplatformowy pakiet programistyczny ZebraLink SDK i oprogramowanie narzędziowe Smartphone Utility (do druku z przenośnych terminali i smartfonów) oraz ZBI 2.x do programowania w celu dostosowania funkcji drukarki, w tym połączeń ze skanerami, wagami i innymi urządzeniami peryferyjnymi.
 • Możesz też zdalnie zarządzać określonymi, lokalnymi kwestiami dotyczącymi drukarek i baterii przez przewodową sieć IP za pomocą stacji dokującej z Ethernetem firmy Zebra – utrzymując drukarki dłużej w eksploatacji i ograniczając zwroty z diagnozą ‚nie wykryto problemu’. Stacja dokująca z Ethernetem umożliwia zdalne zarządzanie całą konfiguracją drukarki, w tym połączeniem szeregowym i Bluetooth® (co inaczej nie byłoby możliwe).
 • Funkcja Mirror pozwala automatycznie aktualizować oprogramowanie firmware i/lub konfigurację drukarek z serwera plików przez interfejs 802.11 lub Ethernet.
 • Drukarki QLn mogą być zarządzane za pomocą większości popularnych aplikacji do zarządzania niezależnych dostawców. Drukarki zapewniają też pełną obsługę protokołu Simple Network Management Protocol (SNMP).

Mobilne od A do Z

Od akcesoriów i materiałów eksploatacyjnych po usługi serwisowe ZebraCare™

Lithium-ion charging accessories
Akcesoria do ładowania baterii litowojonowych

Stacja dokująca z Ethernetem

Drukarki QLn można podłączyć do przewodowej sieci Ethernet za pomocą stacji dokującej z Ethernetem QLn, aby pracownicy działu informatycznego lub operacyjnego mogli w łatwy sposób zdalnie zarządzać urządzeniami – zapewniając, aby każda drukarka działała optymalnie i była gotowa do użytku. Stacja dokująca z Ethernetem łączy się w sieciach 10 Mb/s lub 100 Mb/s, korzystając z automatycznego czujnika.

Pojedyncza stacja dokująca z Ethernetem QLn ładuje także baterię znajdującą się w drukarce, a stacja poczwórna (z opcjonalnym zestawem do montażu na ścianie) ładuje cztery drukarki naraz. Stacja poczwórna obejmuje wewnętrzny przełącznik Ethernet i drugi port Ethernet, dzięki czemu można połączyć cztery poczwórne stacje dokujące z Ethernetem QLn (razem 16 drukarek) i zarządzać nimi z jednego portu.

Drukarka pozostaje całkowicie funkcjonalna, można więc drukować na drukarce znajdującej się w stacji dokującej. Diody LED stacji wskazują stan zasilania DC i połączenia ethernetowego.

Zdalne zarządzanie drukarkami w sieci Ethernet umożliwia:

 • Zarządzanie bateriami – monitoruj stan zdrowia baterii, upraszczając scentralizowane zarządzanie zbiorem zapasowych baterii
 • Zarządzanie oprogramowaniem firmware – aktualizuj firmware drukarek, eliminując potrzebę odwiedzania lokalnych placówek użytkowników przez pracowników działu informatycznego lub wysyłania drukarek do zewnętrznego centrum serwisowego
 • Zarządzanie drukiem – aktualizuj szablony, czcionki i grafikę, aby drukować nowe formaty etykiet
 • Zarządzanie urządzeniami – aktualizuj pliki procedury uruchamiania (np. config.sys), WML (panel sterowania) lub HTML (przeglądarka), aby ulepszyć lub zmienić konfigurację i zbieranie informacji o stanie
 • Zarządzanie siecią – aktualizuj klucze szyfrowania lub pliki certyfikatów, aby utrzymać najwyższy poziom bezpieczeństwa
 • Rozwiązywanie problemów – diagnozuj i rozwiązuj problemy z lokalnymi drukarkami, które inaczej wymagałyby wysłania drukarki do naprawy

Adapter AC

Podłącz adapter AC do drukarki QLn i gniazda sieciowego, aby ładować inteligentną baterię znajdującą się w drukarce. Podczas ładowania drukarka może drukować etykiety i wykonywać inne funkcje.

Inteligentna ładowarka

Inteligentna ładowarka całkowicie ładuje jedną oddzielną inteligentną baterię QLn w niespełna cztery godziny. Oprócz wskazania stanu naładowania baterii wskazuje też stan zdrowia baterii, umożliwiając bardziej precyzyjne zarządzanie zbiorem zapasowych baterii. Diody LED wskazują, czy bateria jest w stanie ‚dobrym’, ma ‚zmniejszoną pojemność’, ‚upłynął okres eksploatacji baterii’, czy też jest ‚nieużyteczna’ i należy ją wymienić. Inteligentna ładowarka sprzedawana jest z bazą ładującą i kablem zasilającym w zestawie.

Inteligentna bateria litowo-jonowa o zwiększonej pojemności

Inteligentna bateria litowo-jonowa o zwiększonej pojemności ma pojemność dwukrotnie większą od pojemności standardowej inteligentnej baterii, zapewniając podwójną moc, a tym samym dłuższy czas pracy bez przestojów. Nie musisz wymieniać swojej drukarki QLn na nowszy model – zamiast tego możesz kupić ten produkt jako niezależny dodatek do użytku z posiadanym już modelem QLn220 lub QLn320. Możesz też zamówić tę baterię jako opcjonalne wyposażenie zamawianej drukarki, aby otrzymać drukarkę już z tym zaawansowanym akcesorium – wybór należy do Ciebie.

Poczwórna ładowarka baterii

Poczwórna ładowarka baterii służy do jednoczesnego ładowania do czterech inteligentnych baterii QLn w ciągu około trzech godzin. Lampki na ładowarce wskazują, kiedy indywidualne baterie zostały naładowane w 80% oraz kiedy są całkowicie naładowane. Zaznaczamy, że poczwórna ładowarka baterii nie pokazuje stanu zdrowia baterii (w przeciwieństwie do inteligentnej ładowarki). W zestawie zawarta jest ładowarka, zasilacz i kabel zasilający.

Paski do noszenia/pokrowce

Pasek ręczny
Do noszenia drukarki w ręce.

Pasek na ramię
Do noszenia drukarki na ramieniu.

Pokrowiec
Pokrowiec zapewnia dodatkową ochronę w trudnych środowiskach. Znajdując się w pokrowcu, drukarka jest odporna na nanoszoną przez wiatr wodę i pył zgodnie z normą IP54. Pokrowiec ma otwory umożliwiające wymianę nośnika i baterii oraz dostępne są wszystkie złącza. W zestawie pasek na ramię.